Milí priatelia a náhodní okoloidúci,

volám sa Lucy a som zakladateľka Lemonu. Ak akurát nemáte čo robiť a máte chuť prečítať si taký menší slôšik z mojej dielne, spravte si kávu a pohodlne sa usaďte:).

Musím sa vám priznať, hneď takto na úvod, že túto podstránku som za celé tie roky existencie Lemonu upravila iba raz. Teraz si nad to ale idem sadnúť opäť a čo-to podopĺňať.

Skúsim sa vyhnúť písaniu akýchkoľvek otrepaných fráz a klišé. Myslím, že tento rok to bude asi tak milión rokov, odkedy som začala aktívne učiť angličtinu. Hovorím aktívne preto, lebo od začiatku sa tomu venujem do hĺbky: začala som ako lektorka (síce omylom, ale predsa – uchádzala som sa o miesto recepčnej, ale akosi sme ten pohovor dali v angličtine a bolo to:)) v jazykovke, kde som následné 4 roky trávila každý deň minimálne 8 hodinami učenia (väčšinou to boli vždy iní - noví ľudia, vekovo od 16 do cca 70, úžasná skúsenosť a nekonečné množstvo milých ľudí...a určité množstvo tých menej milých:)), popri tom som učila na ZŠ (bohužiaľ to bolo poobede, ako mimoškolská aktivita - my sme sa učili v triede a ostatné deti sa hrali vonku na ihrisku za oknom...čiže určite chápete aký tvrdý oriešok pre mňa bolo získať si ich sympatie..!), mimo toho som učila individuálne u seba doma a po kaviarňach (keďže som kávu toho času, našťastie, nepila, v spomínanom období som vypila enormné množstvo čaju každý deň, čo mi vlastne zostalo doteraz...ten zvyk, nie čaj). Väčšinu týchto študentov učíme dokonca doteraz! Samozrejme, nie preto, že to tak dlho trvá, ale preto, lebo ich to ešte stále baví. Vytrvalosť je veľmi dôležitá vlastnosť, keď sa chcete jazyk NAučiť.

Ďalšie roky som strávila ako spolumajiteľka, a stále aj lektorka, inej jazykovej školy, kde som sa naučila všetko, čo je dôležité pri riadení takejto inštitúcie (zbožňujem zveličovanie:)). No a nakoniec (konečne) som sa rozhodla všetky tieto skúsenosti využiť takto – otvorením Lemonu, jazykového centra podľa mojich predstáv. Milujem angličtinu, konkrétne hlavne gramatiku, a milujem učenie (aj učenie SA, ale neporovnateľne viac milujem len ´učenie´:)). Učila som už snáď každý typ študenta, čiže nič, s čím by sme si teraz v Lemone nevedeli poradiť, asi nehrozí:).

Keďže mi na Lemone veľmi záleží (nakoľko chcem, aby sa k nám klienti aj naďalej hlásili na základe referencií), ľudí do tímu si vyberám veľmi, VEĽMI poctivo. Každá naša lektorka (áno, je to tu jeden veľký babinec) je v niečom úžasná – či už vo vysvetlení gramatiky, rozvíjaní konverzácie, improvizácii alebo v udržaní pozornosti v učebni (čo je naozaj veľmi dôležité!), no a hlavne, všetky naše lektorky učia, pretože ich to baví – čo napokon uvidíte aj sami. Dúfam:). Všetky moje baby v Lemone prešli niekoľko-týždňovým dôkladným a vyčerpávajúcim školením, aby bol zachovaný jednotný systém výučby a aby som sa mohla aj naďalej chváliť kvalitným a profi staffom. Moje lektorky mi pomáhajú s čím sa len dá, okrem učenia navrhujú čo treba doplniť, zmeniť, vymyslieť, naši klienti a ich potreby nás naozaj zaujímaju. Vieme, že v takejto konkurencii jazykoviek je potrebné byť fakt super a zameriavať sa na každého klienta individuálne a do detailov. Takže sa snažíme! :)

Čo-to si o nás môžete prečítať kade-tade, ale napríklad aj tu :).

Verím, že som vás aspoň trochu navnadila na učenie sa anglického jazyka u nás – ak áno, ráčte si pozrieť našu ponuku kurzov a vidíme sa v Lemone.

Vaša Lucy 

HORE
LEMON LANGUAGE CENTER veľmi ďakuje za grafiku: katkastel@gmail.com a za webstránku: oravec.mato@gmail.com
Web by: Martin Oravec Design by: Katarína Štelárová