Po rokoch praxe v jazykových školách a spoznaní snáď všetkých typov študentov angličtiny sa zrodila metóda, ktorá je postavená na konverzácii, no zároveň je aj kombináciou všetkých ostatných aspektov, ktoré musíte ovládať, ak chcete hovoriť anglicky... sebavedome, plynule a gramaticky správne:).

LEMON metóda je vhodná pre všetky úrovne, od úplných začiatočníkov až po vysoko pokročilých študentov, ktorí si potrebujú svoje jazykové schopnosti už len vycibriť. Nie je to CM ani DM. Je to Lemon! :)

ROZVÍJANIE KONVERZÁCIE


Konverzovať, čiže tvoriť oznamovacie a opytovacie vety budete u nás už od prvej hodiny, a to úplne sami! Teda - so spolužiakmi a lektorkou. ;) Naučíte sa vytvárať otázky a odpovede na obrovské množstvo tém úplne prirodzene. Vďaka nášmu know-how a dôkladne vyškoleným lektorkám sme popri učení jazyka schopní zlepšiť aj Vaše prirodzené komunikačné schopnosti, a to už za skúšku určite stojí! Na našich hodinách venujeme veľkú pozornosť tvorbe otázok, čo údajne patrí do časti „najťažšie“ (vyjadrili sa študenti iných jazykových škôl:)). Pod naším vedením sa žiaci naučia jednoducho a prirodzene vytvoriť otázky, rozvíjajú ich a kladú svojim spolužiakom, z čoho vzniká zábavná riadená konverzácia pod prísnym dohľadom gramatiku milujúcej skúsenej Lemon lektorky. Výsledky máme vynikajúce. :)

OHROMNÁ SLOVNÁ ZÁSOBA


Obrovská slovná zásoba, obsiahnutá v učebniciach Lemon, je poskladaná logicky aj nelogicky, čo znamená, že už po krátkej dobe (samozrejme subjektívny pojem:)) sa budete vedieť vyjadriť k najrôznejším témam. Nemusíte predsa byť celý prvý polrok odkázaný na rozprávanie sa len o rodine:). Vďaka našej Lemon metóde však slovná zásoba v učebniciach tvorí len asi polovicu celkovej slovnej zásoby, ktorú sa na hodinách naučíte! Plus, naše učebnice sú pravidelne apdejtované a dopĺňané, a tým myslím fakt pravidelne - nie raz za 10 rokov, ale zhruba každý polrok. Zaručíme vám tým naozaj novodobú, skutočne používanú angličtinu - nie zbytočné archaické porekadlá zo školských učebníc.

GRAMATIKA


Ak máte pocit, že gramatika nie je pre bežnú komunikáciu potrebná, predstavte si ako sa rozprávate s niekým po slovensky len v neurčitku. Ak Vám vety „Ahoj, čo ty robiť včera, že ty nezavolať mne? My môcť mať pivo, ja nudiť.“ alebo „Ahoj šéf, ja chcieť žiadať vysoký plat, lebo ja zaslúžiť po 20 roky pracovať sem.“ prídu v poriadku, ďalej čítať nemusíte:). V opačnom prípade pokračujte. Anglická gramatika nás veľmi baví a vieme ju podať zaujímavým spôsobom. Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť (čítať).

POUŽÍVANÉ FRÁZY A DÔLEŽITÉ SLOVNÉ SPOJENIA


Staré učebnice obsahujú starú angličtinu. Každý jazyk sa vyvíja, a ak sa v ňom chcete orientovať, je nevyhnutné –ak nie používať – tak aspoň rozumieť aj modernému hovorovému jazyku. Angličtina má nehorázne množstvo ustálených slovných spojení a fráz, ktoré sa jednoducho preložiť nedajú. Ani zo slovenčiny, ani do slovenčiny. My ich ovládame, a preto rozumieme všetkým pesničkám a filmom:). Chcete aj Vy? Naučíme Vás to na našich kurzoch, seminároch a Jednorazovkách za babku.

DOMÁCE ÚLOHY A V NEPOSLEDNOM RADE HRY


Pri tvorbe učebných plánov a materiálov dávame veľký priestor kreativite. Snažíme sa, aby Vaše učenie bolo vysoko efektívne, no aj Vás bavilo, a to vieme docieliť niekoľkými spôsobmi:
  • na hodine sa nepíšu žiadne cvičenia, sústredíme sa na zlepšovanie Vašich komunikačných zručností
  • písomné preklady viet sú povinné a sú vždy na domácu úlohu, čím Vám zabezpečíme to, že sa na angličtinu pozriete aj doma. Na začiatku hodiny sa tieto preklady skontrolujú a opravia, študent teda vidí svoj progres či slabé miesta.
  • ak nie sú preklady, sú tu lemonovky (5-minútovky, áááno, naozaj:)), básničky, pesničky, rýmovačky, slôšiky, hádanky či hry, ktoré slúžia ako vynikajúce pomôcky pri tvorbe viet či zapamätaní slovíčok. Občasná svalovica na bruchu spôsobená smiechom je bonus zadarmo:)
HORE
LEMON LANGUAGE CENTER veľmi ďakuje za grafiku: katkastel@gmail.com a za webstránku: oravec.mato@gmail.com
Web by: Martin Oravec Design by: Katarína Štelárová