Lemon Metóda


Vieme, že každému vyhovuje niečo iné. No predsa len je tu pár vecí, ktoré drvivú väčšinu študentov cudzieho jazyka spájajú, a to je túžba prirodzene hovoriť, rozumieť, no a v úplne ideálnom prípade sa na kurzoch dokonca aj zabávať:). Prečítajte si detaily nižšie.

ROZVÍJANIE KONVERZÁCIE

Kecať po anglicky bez stresu, čiže pýtať, odpovedať a smiať sa, budete u nás už od prvej hodiny, a to úplne sami, v pohode, dobrej nálade a príjemnej atmosfére. Naučíme vás tvoriť otázky a odpovede na akúkoľvek tému úplne prirodzene. Vďaka lemonovskému know-how a našim dôkladne vyškoleným sympatickým lemonkám si popri učení angličtiny zlepšíte aj vaše prirodzené komunikačné schopnosti a na svoje hodiny sa budete vždy tešiť! Naozaj:).

OHROMNÁ SLOVNÁ ZÁSOBA

Obrovská, pravidelne update-ovaná moderná slovná zásoba obsiahnutá v učebniciach Lemon, je poskladaná tematicky aj náhodne, čo znamená, že už po krátkej dobe (samozrejme subjektívny pojem:)) sa budete vedieť vyjadriť k najrôznejším témam. Nemusíte predsa byť celý prvý polrok odkázaný na rozprávanie sa len o rodine:). Vďaka našej Lemon metóde však slovná zásoba v učebniciach tvorí len asi tretinu celkovej slovnej zásoby, ktorú sa na hodinách naučíte! 

GRAMATIKA

Ak máte pocit, že gramatika nie je pre bežnú komunikáciu potrebná, predstavte si, ako sa rozprávate s niekým po slovensky len v neurčitku. Ak Vám veta „Ahoj šéf, ja chcieť žiadať vysoký plat, lebo ja zaslúžiť po 20 roky pracovať sem.“ príde v poriadku, ďalej čítať nemusíte:). V opačnom prípade pokračujte. Nás anglická gramatika veľmi baví a vieme ju podať zaujímavým a nenásilným spôsobom. 

HOVORÍME NIE STEREOTYPU

Každý študent cudzieho jazyka, ktorý sa ho naozaj chce naučiť, by mal vedieť, že mozog si najlepšie zapamätá práve veci, ktoré preňho nie sú stereotypné. Preto je veľmi dôležité obzvláštňovať výučbu a pravidelne ju robiť záživnejšou a inou vďaka detailom, ktoré sa vymykajú z vášho bežného štandardu učenia sa. A tak sme teda doplnili našu výučbu o veľký kopec kreatívnych prvkov!

 

A ABY TO IŠLO
ČO NAJLEPŠIE

 

  • hodiny začíname krátkymi anglickými hrami na rozcvičenie. Každá hra vás donúti rozmýšľať v angličtine trochu inak ako zvyčajne. Takže verte mi, nie, nie je to strata času, práve naopak.

  • do výučby pridávame občasnú tímovú aj individuálnu "prácu" na rôznych anglických weboch/portáloch, vďaka čomu majú klienti možnosť napr. súťažiť v rôznych anglických kvízoch a opäť - overiť si svoju úroveň jazyka a zistiť, na čom ešte treba zamakať iným spôsobom ako zvyčajne

  • do výučby sme tiež zakomponovali rôzne podcasty či videá na porozumenie a následne o tom diskutujeme, dopisujeme slovnú zásobu a venujeme sa tak vždy aktuálnym témam

  • každý náš kurz obsahuje tiež jednu hodinu čistej konverzačky vedenej výlučne v angličtine a tiež jednu, tzv. Obrátenú hodinu, pri ktorej si vy, naši klienti, vyskúšate napr. ako prezentovanie v angličtine, tak aj svoju všímavosť a kreativitu a v neposlednom rade odovzdávanie spätnej väzby po anglicky. Reakcie na túto hodinu sú FANTASTICKÉ!

  • nezabúdame ani na možnosť precvičovania si učiva prostredníctvom domácich úloh a rôznych doplňovacích či spájacích cvičení cez skvelú mobilnú appku Wocabee, vďaka ktorej sa pri hraní s telefónom doma môžete aj učiť to, čo sa preberalo na hodinách

  • no a každý kurz ukončíme odovzdaním certifikátov a školským screenshotovým fotením na pamiatku:D

  • vedľajšie účinky ako nové kamarátstva a tlak spolužiakov na lemonky, aby boli občas hodiny v nejakej kaviarni či v parku sa asi na webe nezvyknú spomínať, hm? :D