Zážitkové Lemon kempy

v Chorvátsku

Dalmácia mojimi očami♡. 

Pobrežná časť Chorvátska obmývaná prekrásnym Jadranským morom s tou najčistejšou vodou hrajúcou všetkými odtieňmi modrej a tyrkysovej. Vápencové útesy bielej farby krásne kontrastujú s prímorskými borovicami, ktorých vôňa sa stáva synonymom spomienok na dovolenku v Chorvátsku. Nenapodobiteľné cvrlíkanie cvrčkov, ranný smiech čajok krúžiacich nad rybárskymi loďami vracajúcimi sa z lovu, neskutočné odrazy zapadajúceho slnka na hladine mora či typicky oranžových strechách starých kamenných domov. Desiatky malých obývaných i pustých ostrovčekov, ktorými je more posiate, ktoré vás chytia za srdce a nepustia. Typické úzke kamenné uličky zahalené vzácnym tieňom. Voňavá levanduľa, preplnené figovníky a olivovníkové sady všade navôkol. Ranná káva v dedinskej kaviarničke priamo pri mori či beh po promenádke. Lignje na žaru, chobotnicový šalát, čerstvé ryby v autentických konobách. Červené hviezdice pri brehu, morskí ježkovia v nohe:). Domáci, ktorí sa nikdy nikam neponáhľaju a snáď ani nepoznajú stres - "Nema problema, Lucija!"

Dokázala by som vymenúvať donekonečna. Milujem to tu celé♡.

A práve uprostred tejto krásy, v ktorej žijem, som vymyslela a stvorila koncept, ktorý spája angličtinu a lásku k prírode. Zážitkový tábor pre dospelých, ktorí na sebe chcú zamakať, alebo možno len utiecť na týždeň zo svojho bežného stereotypu a zresetovať si hlavu, či práveže vykročiť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať veci, ktoré nikdy neskúsili. Pretože na to nie je nikdy neskoro. 

Týždeň plný angličtiny, mora, slnka, borovíc, smiechu a dobrej nálady v skvelej spoločnosti. Výlety po okolitých ostrovoch, prechádzky v historickom Šibeniku, nezabudnuteľné dobrodružstvá na mori aj súši, všetko aj s anglickým výkladom:). Týždeň, počas ktorého si vaša hlava konečne oddýchne od všetkých starostí. Čas len pre vás. A postarám sa tu o vás priamo ja so svojim mužom a lemonkami. Takže žiaden stres z neznámeho, práve naopak. Týždeň, na ktorý budete ešte dlho potom spomínať. Zážitková dovolenka v krajine, o ktorej pravdepodobne ani len netušíte koľko prírodných klenotov v sebe ukrýva. V cestovkách vám to totiž nepovedia, pretože tiež nevedia. No ja som tu doma♡.

Keď sme sa presťahovali do tejto nádhernej krajiny, po zabývaní sa a detailnom spoznaní tejto oblasti nám prišlo úplne prirodzené spojiť živobytie s našou láskou k prírode. Otvorili sme si teda malú outdoorovú zážitkovú agentúrku MAKO adventures, v ktorej ponúkame možnosti trávenia času aktívne a plnohodnotne, všetko v súlade s prírodou a v zmysle nášho motta In natura veritas - V prírode je pravda. A práve spojením Lemonu, Maka a prekrásnej Dalmácie, ktorú máme zmapovanú -hanbím sa- viac ako rodné Slovensko, som vytvorila naše zážitkové LEMON KEMPY, do ktorých vás srdečne pozývam a osobne vám budem robiť sprievodcu. 

Ukážem Vám Chorvátsko tak, ako ho nepoznáte♡. 

Ak chcete vidieť Dalmáciu mojimi očami, kuk na môj instagram: @_dobrodosli_

Praktické
informácie

  • Lemon Kempy sa konajú v dedinke Tribunj, severná Dalmácia a sú určené pre dospelých
  • trvanie 7 dní, program: 6 dní (možnosť ubytovania na dlhšie / aj pre viac osôb - rodina apod.)
  • termíny na rok 2022 budú upresnené včas 
  • program - výučbová časť: 3 hod intenzívnej angličtiny denne, stredne pokročilá úroveň, kreatívna výučba - letné témy, +/- 6 klientov. Obrovská makačka, úžasný pocit.
  • program - zážitková časť, vedená taktiež v angličtine: výlet na vybraný ostrov -nepoviem- spojený s kúpaním, podvečerný výlet do historického mestečka -nepoviem-, výlet loďou do prekrásneho -nepoviem-, kajakovanie po okolitých ostrovoch so šnorchlovaním, bajkový výlet na ostrov -nepoviem- spojený s kúpaním/alternatíva výlet autom tiež tam. Plus, samozrejme, jeden celý deň samotný Tribunj, jeho krásne kamenné centrum plné konôb a kafićov, štyri pláže, promenádka popri mori a neuveriteľné výhľady z útesov a kopcov.  
  • doprava vlastná, stravovanie vlastné, ubytovanie vlastné s možnosťou vybavenia pre vás (apartmánový typ ubytovania)
  • možnosť využitia ďalších služieb Mako Adventures aj individuálne
  • po celý pobyt budem s vami ja (Lucy), ďalšia lemonka a o outdoorové zážitky sa postará Mako
  • ranné kávičky a fotenie na pamiatku v mojej réžii:)
  • cena za nezabudnuteľných 6 dní plného celodenného programu v angličtine, s výučbou, vstupmi, lokálnou prepravou mikrobusom: 560 Eur


Chcem zistiť viac